Meka İnternet Teknolojileri
info[at]mekait.com+90 232 478 32 57Hafta içi 08:00 - 18:00

İzmir Merkezli Mobil Uygulama Yazılım Ajansı

İzmir Mobil Uygulama Yazılım

İzmir Mobil Uygulama Geliştirme Ajansı Mekait olarak İzmir merkezli ekibimiz ile Türkiyenin dört bir tarafına mobil uygulama desteği vermekteyiz. Android ve iOS telefonlarda kullanılabilecek, AppStore ve PlayStore mağazalarında yayınlanan bir uygulamanız olsun istiyorsanız doğru adrestesiniz!

İzmir Mobil Uygulama Ajansı olarak İzmir ve çevresinde birçok şirkete kurumsal mobil uygulamalar yazmış, birçok bireysel müşterimize mobil yazılım projelerinde destek olduk ve destek olmaya devam etmekteyiz. Sizde kurumsal, bireysel projeler için bir mobil uygulama yazdırmak istiyorsanız bizimle irtibata geçebilirsiniz. Profesyonel ekibimiz ve 10+ yıllık mobil yazılım tecrübemizle projenizi hayata geçirmek için sabırsızlanıyoruz. Playstore ve Appstore mağazalarında bir uygulama sahibi olmak için bizimle randevu ayarlayabilirsiniz!

Kaliteli, sorunsuz ve anahtar teslim bir projeye birlikte başlamak için telefon numaranızı bekliyoruz. Bizimle randevu ayarlayabilir, isterseniz ofisimize gelip ilgili konu ile alakalı sorularınız varsa sorabilir, sizin ofisinize uğrayıp yüzyüze görüşme sağlayabilir yada zoom, google meet gibi araçlarla canlı bağlantı yöntemiyle toplantı gerçekleştirebiliriz.

Mobil Uygulama Çalışma Aşamalarımız

İlk Aşama
İkinci Aşama
Üçüncü Aşama
Dördüncü Aşama

Mobil Uygulama Başlangıç Aşaması (Brief)

İlk olarak sizi dinleyerek kurumsal yada bireysel projeniz için nasıl bir uygulamaya ihtiyacınız olduğunu belirleriz. Bu uygulamanın ne gibi özellikleri olması gerekiyor, hangi platformda yazılması daha uygun olur (hybrid, native), internetten veri çekilecekse sunucu tarafında hangi altyapı kullanılmalı vs. gibi tesbitleri yapıp sizleri bilgilendirmekteyiz. En uygun seçeneği belirledikten sonra sizin de onayığınızı aldıktan sonra fizibilite çalışması ve planlama yapıp size rapor halinde sunum gerçekleştiriyoruz.

Backend Yazılım ve Prototip

Planladığımız aşamaları ilk olarak sunucu tarafındaki ve mobil uygulama içerisindeki çalışması gereken özellikleri backend(arkaplanda) kodluyor ve sizlere prototip sunumu yapıyoruz. Bu aşamada henüz tasarım gerçekleşmiyor, sadece kurulmuş olan sistemin düzgün çalıştığını göstermek ve kontrol etmek amacıyla doğruluyoruz. Değişmesi gereken özellikler, kullanım hikayesinde değişmesi gereken kısımlar var ise üstünden geçip tekrar düzenliyoruz. Genel olarak sistem istediğimiz gibi doğru bir şekilde çalışıyorsa bir sonraki tasarım aşamasına geçiyoruz.

Tasarım Kısmı

Artık düzgün bir şekilde istediğimiz tüm özellikleri bitmiş olan uygulamamıza tasarım giydirmeye başlıyoruz. Sizin de fikirlerinizi alıp, uygulama teması, rengi, logosu, ekran yerleşimleri gibi ayarlamaları yapıp tekrar size tasarımı bitmiş bir prototip sunuyoruz. Tasarım kısmında beğenmediğiniz, değişmesini istediğiniz noktalar varsa tekrardan düzenleme yapıyoruz ve uygulama hem backend (arka plan kodlama) hem de frontend (ön yüz kodlama) olarak kullanılabilir haline kavuşuyor.

Test ve Yayınlama

Bitmiş uygulamamızı bu süreçte son kez hata ayıklama kısmına geçiriyoruz. Tüm özelliklerini deniyor ve her türlü ekrana ve cihaza uyumlu bir şekilde çalışması için farklı cihazlarla test ediyoruz. Tüm testlerden istediğimiz gibi bir sonuç aldıysak playstore ve appstore mağazalarında yayınlıyoruz. Artık uygulamanız herkes tarafından indirilebilir ve kullanıma hazır!

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz ?

Bizi Tercih Etmenin Faydaları

HEDEFLENEN BAŞARI
Hedeflenen başarıya ulaşmanın hangi yollardan geçtiğini biliyoruz ve tüm bildiklerimizi sizin için kullanıyoruz.

DOĞRU SİSTEM, DOĞRU OPTİMİZASYON
Uygulamanız için gereken en doğru altyapının hangisi olduğunu belirliyor ve optimizasyon açısından tüm cihazlarda sorunsuz çalışan bir mobil uygulama hazırlıyoruz.

KULANICILARA ULAŞMA
Playstore ve Appstore mağazalarında bulunabilirlik, ASO çalışmaları, mağaza ayarlamalarını en uygun şekilde düzenleyip kullanıcıların mobil uygulamanıza kolayca erişebilmesini sağlıyor ve büyük bir kitleye ulaşıyoruz.

TEKNIK DESTEK
İlerleyen zamanlarda mobil uygulamanız ile alakalı bir sıkıntı yaşadığınızda yada eklemek istediğiniz farklı özellikler olduğunda sizlere her zaman teknik destek imkanı sunuyoruz.

İletişim bilgileriniz ve projeniz hakkında bilgi verin, sizi arayalım.

İletişim Talebi Gönderin

9 artı 6 kaç eder?

MEKAIT'in Mobil Uygulama Hizmeti ile Tanışın

İZMİR MOBİL UYGULAMA NEDİR?

Kullanıcıların telefonlarına araç-gereç yada eğlence amaçlı indirdikleri programlara mobil uygulama denir. Kullanıcılar mobil uygulamalar ile kimi zaman gerekli olan iş ihtiyacını karşılar kimi zamansa eğlenceli zaman geçirmek için vakit geçirirler. Bu ihtiyaçları karşılayabilmek için mobil uygulama oluşturmak isteyen kişiler platforma özgün android yazılım yada ios yazılım yapmalıdırlar. Genel olarak bu yazılıma mobil uygulama geliştirme ya da mobil yazılım denir.

Mobil uygulama yaptırmak isteyen müşterilerimize hertürlü çözümü sunarak izmir mobil yazılım desteği vermekteyiz.

İstediğiniz Amaca Yönelik Mob,l Uygulamalar

İZMİR MOBİL UYGULAMA NEDEN YAPILIR?

Bu soruyu kurumsal mobil uygulama yada bireysel mobil uygulama neden yaptılır? olarak ikiye ayırabiliriz. Kurumsal olarak yazılan uygulamalar genelde bir sektöre veya şirkete özgün uygulamalardır. Bu uygulamalar şirket personelinin yada belirli bir müşteri kitlesinin kullanabileceği uygulamalardır ve kurumsal ihtiyaçları karşılamak üzere yapılır. Bireysel uygulamalar ise genelde playstore ve appstore mağazalarından dağıtımda olup global kitleye ulaşarak uygulama üzerinden para kazanma amaçlı yapılır. İster bireysel ister kurumsal her iki türde de mobil uygulama desteği vermekteyiz.

neden biz

İzmir Mobil Uygulama Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

MOBİL UYGULAMA NASIL OLMALI?

Öncelikle hangi platforma özgü mobil uygulama çıkarmak istediğinizi belirlemeniz gerekmektedir. Android platformlar için Native olarak geçen Java, iOS platformlar için Native olarak geçen Swift, Her iki platforma da uygulama çıkarmak istiyorsanız Hybrid olarak geçen Flutter dillerini kullanmaktayız. Yaptıracağınız uygulama her türlü cihazda uyumlu, her ekran ölçüsüne uygun, hata vermeyen bir sistem olmalıdır. Her türlü cihaza optimize edilen uygulamanın pil ömrü, ram-cpu gibi bileşenlerle uyumlu çalışması çok önemlidir. Aynı zamanda uygulamanın cihaz belleğinde kapladığı alan minimize edilmesi gerekmektedir. Bu tür optimizasyonlar kullanıcının telefondan uygulamayı silmemesini sağlayacak böylece kaliteli, sorunsuz ve kullanılabilir bir uygulama sayesinde daha fazla kitleye ulaşabilir yada personelinize sıkıntı çıkartmayan bir mobil uygulama sahibi olmuş olacaksınız.

Aklınıza Takılan Sorulara Cevap Verelim

SIKÇA SORULAN SORULAR?

 • Native ve Hybrid yazılımın farkı nedir?

  Native yazılımlar işletim sistemine özgün yazılımlardır. Örneğin Android işletim sistemi için bir uygulama yazmak istediğinizde Java veya Kotlin dilini kullanırsanız Native olacağı için bu uygulamayı iOS işletim sistemli cihazlarda kullanamazsınız. iOSta da kullanabilmek için tekrar sıfırdan Swift yada Objective-c (Native) dilleri ile uygulama yazdırmanız gerekmektedir. Yani kısacası tek bir uygulama yazdırmak yerine iki farklı uygulama yazdırmış olursunuz, böylece hem zaman hem de maliyet açısından zararınız neredeyse ikiye katlanmış olur. Eğer iki platformda da çalışan bir uygulama istiyorsanız kesinlikle Flutter altyapısı ile Hybrid bir biçimde uygulama yazdırmanız mantıklı olacaktır. Eğer mobil uygulamanız çok detaylı bir uygulamaysa ve bazı özellikler Flutter ile yazılmaya imkan vermiyorsa optimizasyon sorunları çıkartabilir. Bu gibi durumlarda malesef Native yazılım en sorunsuz çalışan sistem olacaktır. Planladığınız proje konusunda rehberliğe ihtiyacınız varsa ve destek almak istiyorsanız bizimle randevu ayarlayabilirsiniz.

 • İzmir mobil uygulama yazılımı ne kadar sürer?

  İzmir mobil uygulama hizmetinin süresi sizin projenize göre değişkenlik gösterebilmektedir. Fazla detaya kaçmayan, basit bir uygulamanın yazılması ortalama olarak 15 gün kadar sürebilmektedir. Uygulama detayı ve özelliği arttıkça bu süre uzamaktadır.

 • İzmir mobil uygulama yazılım fiyatları ne kadar?

  Fiyatlar her uygulamaya göre değişkenlik gösterebilmektedir. Uygulama detayı arttıkça maliyet artmaktadır. Özellikle mobil uygulamanızın hangi platformda yazılacağı da önemli bir kriterdir. Hybrid ile yazılan bir uygulama tek seferde hem android hem ios platformlarda çalışacağı için fiyatı daha uygun olacaktır. Fakat aklınızdaki mobil uygulama eğer Flutter altyapısını desteklemiyorsa uygulamanızın Native olarak hem android tarafında hem de ios tarafında yazılması gerekmektedir. Basit bir uygulama için başlangıç fiyatlarımız 5000 TL bandında olup detaylı bir uygulama için fiyatlarımız 80.000 TL bandına kadar çıkabilmektedir.

 • En iyi mobil uygulama geliştirme ve mobil yazılımda olması gerekenler nelerdir?

  İzmir mobil uygulama ajansı olarak şunu söyleyebilirizki bir uygulamanın iyi bir uygulama olabilmesi için en önemli özelliği profesyonel bir yazılımcının elinden çıkmasıdır. Yaptırdığınız mobil uygulamanın tüm cihazlarda uyumlu , hata almadan çalışabilmesi çok önemlidir. Örneğin Android platformu için konuşursak; Kitkat, Lollipop, Marshmallow, Nougat, Oreo gibi farklı sürümleri mevcuttur. Amatör bir mobil yazılımcının elinden çıkmış bir uygulama Oreo sürümünde düzgün çalışırken Kitkat sürümünde uyumsuz ve hatalı çalışabilmektedir. Aynı zamanda ekran uyumsuzluğu gibi bir sorunu iyi çözümlemek gerekir. iPhone 5s gibi küçük ekranı olan bir cihaz ve iPad gibi büyük ekranlı cihazlarda eş zamanlı olarak çalışan sorunsuz bir tasarım çıkartmak gerekmektedir. Bunun yanında mobil uygulamanın ne kadar pil kullanacığı, işlemciyi (cpu) ne kadar yorduğu, bellekte (ram) ne kadar veri kullandığı gibi özellikleri minimize etmek gerekmektedir. 10 yılı aşkın deneyimli ve tecrübeli mobil uygulama yazılım ekibimizle bu tür sorunların üstesinden gelebileceğimizi bilmenizi isteriz.

Mekait Ofislerimiz

Size En Yakın Ofisimiz

Doğanlar Mah. Hacılarkırı Cad.
Numara 8, İç Kapı No: 15
Dedeler İş Merkezi A Blok
Bornova 35050

İzmir TR

Telefon: +90232 478 3257
E-posta: info@mekait.com

Mekait Harita Konum