Meka İnternet Teknolojileri
info[at]mekait.com+90 232 478 32 57Hafta içi 08:00 - 18:00

Search Engine Optimization kelimelerinin baş harfi kısaltmaları olarak karşımıza çıkar. Türkçesi Arama Motoru optimizasyonudur. Site içi ve site dışı tüm iyileştirme ve optimizasyon çalışmalarını kapsar. Öncelikle bu çalışmaların amacı google da özellikle anahtar kelimelerde üst sıralara çıkmaktır.

Üst sıralarda olmak neden önemlidir?

Google dünyanın en büyük arama motorudur. Hal böyle olunca bu arama motorunda anahtar kelimenizde en üst sıraya çıkmak demek, kullanıcıların sitenize akması demek. Binlerce hatta belki milyonlarca hit demek. bu da doğal olarak, güçlü ve bol kullanıcısı olan bir web sitesi demek. Reklam verenlerin ilgisini çekmek ancak bu şekilde mümkün olabilir zaten. Ayrıca SEO çalışmalarına yapacağınız harcamalarla hedef kitlenize direkt ulaşacağınız için en etkili ve en kazançlı pazarlama stratejisini uygulamış olursunuz.

SEO Hizmetimizle alakalı Merak Ettikleriniz

  • SEO çalışmalarının etkisini ne zaman görebiliriz ? Bu sitenizin durumuna göre değişmekte. Eğer web siteniz hali hazırda yaşlı ve yoğun ziyaret ediliyorsa seo çalışmaları hemen etkisini gösterir. 2-3 haftada etkiler belirir. Detaylar için İzmir seo sayfasına göz atabilirsiniz.
  • SEO çalışmalarınız herhangi bir risk içermekte mi ?Çalışmalarımızda sadece doğal yöntemleri kullandığımız için şimdiye kadar hiç bir site daha kötüye gitmemiştir.
  • Web sitemiz ne kadar sürede ilk sayfaya çıkar ?Bu soru için kesin bir şey söylemek mümkün değil fakat kelime bazlı bir sitenin ilk sayfada yer alması ortalama 2-3 ay sürer. Her müşterimiz 6 ay içerisinde ilk sayfada yer almazsa ücretin tamamı geri ödenir.
  • Google aramalarında sponsor üst ve sağ tarafdaki alanlarda mı çıkacağız. Hayır, o kısımlar Google’a reklam veren sitelere ayrılıştır. Siteniz Google’da sol kısımda yer alan organik arama sonuçları arasında yer alacaktır.

SEO Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Hizmeti alacağınız ekip ya da uzmanın SEO alanında aktif ve deneyimli olması şarttır. Aksi taktirde profesyonel SEO yapıyoruz diyenler sizi işlerinizden soğutabilecek hale getirebilir ve sitenizi spama sokabilir. Güncel algoritma değişikliklerine takip eden bir uzman sizin için verimli bir çalışma ilerletecektir. Mekait olarak geçmişte yapılan çalışmalarda başarılı ve yeni yapılacak olan çalışmalar ile ilgili güncel bilgiler ile stratejiler üreten bir firmayız.

İzmir SEO Hizmeti ve Danışmanlığı
Teklif Formu