Meka İnternet Teknolojileri
info[at]mekait.com+90 232 478 32 57Hafta içi 08:00 - 18:00

İzmir Web Tasarım Ajansı Meka İnternet Teknolojileri

İzmir Merkezli Profesyonel Web Tasarım Ajansı

İzmir Web Tasarım Ajansı. Mekait, İzmir merkezli İnternet Teknolojileri ve Profesyonel Web Tasarım Ajansıdır. Kurumsal ve profesyonel hizmetin dijital adresi.

İzmir Web Tasarım Ajansı olarak İzmir'de ki birçok işletmeye sorunsuz hizmet vermenin haklı gururunu yaşıyoruz. Birçok müşterimizin İzmirde web tasarım hizmetini üstlendik, üstlenmeye devam etmekteyiz. Siz de kurumsal bir kimlik yaratmak ya da eticaret gibi sistemler ile internet üzerinden satışlarınızı arttırmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Web tasarım konusunda 15 yılı aşkın tecrübeli yazılım ekibimizle size hizmet vermek için hazırız. Sektörel, kurumsal, tanıtım amaçlı websitelere sahip olmak artık bir telefon uzağınızda.

Fiyat-performans garantisi ile sizlere hizmet vermek için telefonunuzu bekliyoruz. Sizleri ofisimizde ağırlayabilir ya da sizin ofisinize gelerek yüzyüze görüşebilir, fizibilite çalışması yaparak ihtiyacınıza en uygun İzmir Web Tasarımı çıkartarak sizleri website sahibi yapmak isteriz.

Web Tasarım Çalışma Aşamalarımız

İlk Aşama
İkinci Aşama
Üçüncü Aşama
Dördüncü Aşama

Web Tasarım Başlangıç Aşaması (Brief)

Öncelikle ihtiyaçlarınızı tam anlamıyla karşılamak için ve sektörünüze hitap edecek bir website için planlama fizibilite yapmaktayız. İzmir Web Tasarım projesinin yapılabilirliği, yapıldığında size olan katkısını analiz ediyor ve sizinle fikir alışverişinde bulunarak projede yapılacaklar için bir plan hazırlıyoruz

Prototip ve Tasarım Aşaması

Sizin fikirlerinizi dinleyerek en uygun tasarımı resim dosyası olarak çizerek sunum yapmaktayız. Yazılım kısmına başlamadan önce websitenizin kabataslak alacağı görünümü size sunarak onayınızı almaktayız. Eğer tasarım konusunda hoşunuza gitmeyen, değiştirmek istediğiniz kısımlar varsa tekrar revize ediyor ve tasarım son halini aldıktan sonra web tasarımın yazılım noktasına geçiş yapıyoruz.

Yazılım Aşaması

Profesyonel web tasarım ekibimiz ile birlikte grafik tasarımı bitmiş işin backend ve frontend yazılımını tamamladıktan sonra hazır hale gelen websiteyi demo ortamında yayına alıyoruz. Test yayınında kurulmuş olan websiteyi size sunarak fikirlerinizi alıyoruz,

Yayına Alma Aşaması

İzmir Profesyonel Web tasarımda değişmesi gereken kısımları tekrar elden geçirerek sorunsuz bir şekilde işlemleri tamamlıyor, içerik olarak girilmesi gereken resim, metin, videolerı siteye admin panelinden giriyor ve gerçek ortamda websitenizi global olarak tüm Dünya kullanıcılarına erişebilir halde yayınlıyoruz.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz ?

Bizi Tercih Etmenin Faydaları

HEDEFLENEN BAŞARI
Hedeflenen başarıya ulaşmanın hangi yollardan geçtiğini biliyoruz ve tüm bildiklerimizi sizin için kullanıyoruz.

RAPOR VE İNCELEME
Site analizi ve araştırmaları sonucunda en yüksek verimi almanızı sağlıyoruz ve bunu rapor olarak sunuyoruz.

RAKİPLER ARASINDA BAŞARI
Sektörde rakiplerinizin önüne geçebilmeniz, satışlarınızı ve geri dönüşlerinizi arttırmanız için çalışıyoruz.

FULL OPTIMIZASYON
Yazılımlarınızı kodluyor, SEO ya uygun hale getiriyor SEM planlamasını yapıyor Sosyal medyada populerliğini artırıyoruz.

İletişim bilgileriniz ve projeniz hakkında bilgi verin, sizi arayalım.

İletişim Talebi Gönderin

2 artı 2 kaç eder?

MEKAIT'in İzmir Web Tasarım Hizmeti ile Tanışın

İZMİR WEB TASARIM NEDİR?

Tarayıcılardan alanadı girilerek açılabilen Web siteleri altında birçok web sayfasını barındırır. Bu web sayfalarının içerisindeki metinlerin ve medyaların kullanıcıya nasıl bir görünüm ile gösterileceği işine web tasarım denilmektedir. Web tasarım kelimesi günümüzde web yazılımıda kapsamaktadır. Web yazılım ise genelde asp veya php ile yazılan, fonksiyonel işlemlerin gerçekleşmesini sağlayan programlama işidir.

Mekait olarak İzmir geneli müşterilerimizin web sitesi için gerekli alanadı, sunucu, web yazılım, web tasarım gibi tüm ihtiyaçlarını İzmir Web Tasarım hizmeti altında gidermekteyiz.

İstediğiniz Amaca Yönelik Web Tasarım

İZMİR WEB TASARIM NEDEN YAPILIR?

Websiteniz sizin internet ortamındaki kurumsal kimliğinizdir. Ve sürekli dijitalleşen Dünyada internet ortamında kimlik yaratmak bir işletme için olmazsa olmazlardan biridir. Markanızı duyan bir müşteri sizin hakkınızda bilgi sahibi olmak için araştırma yapmak isterse bunu doğrudan internet üzerinden yapacaktır. Şirketinizin ismini internet ortamında aratan müşterileri kurumsal web tasarım mimarisi ile oluşturulmuş bir web site ile karşılamak istemez misiniz? İzmir geneli hizmetimiz ile ister bireysel, ister kurumsal bir amaca yönelik, istediğiniz rekabet alanında, sizlere özgün web tasarım, özel web yazılım, e-ticaret sistemleri, tanıtım amaçlı web site gibi projelerinizi birlikte çözüme kavuşturalım.

neden biz

İzmir Web Tasarım Firması Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

WEB TASARIM NASIL OLMALI?

Web tasarımın kullanıcı için kullanılabilirliği, işlevselliği ve verilere ulaşılabilirliği önem arz etmektedir. En güncel teknolojilerin takip edilmesi ve tasarım, yazılım konusunda bu teknolojiler ile işin yapılması diğer önemli bir husustur. Her cihaza her tarayıcıya uyum sağlaması ve responsive modern tasarım olması şarttır. Güvenlik ve sistemin hızı da web tasarımda önemli diğer konulardır. Google gibi arama motorlarında yükselmesi için ise web tasarımın SEO'ya uygun yapılması gerekiyor.

Profesyonel web tasarım ekibimiz bu saydığımız tüm konuların bilincinde ve bu özellikleri kusursuz, olması gereken bir şekilde her website projesi için uygulamaktadır.

Aklınıza Takılan Sorulara Cevap Verelim

SIKÇA SORULAN SORULAR?

 • Web tasarım ajansları ne yapar?

  Profesyonel web tasarım işleri yapan ajansları iş çalışmasının öncesinde, işin yapım aşamasında, yayınında ve yayınından sonrasının her alanında rol alarak işini devam ettirir. İşe başlamadan önce tasarımını yapılacağı web sitesine ait firmanın rakiplerini araştırır ve tasarım aşamalarını planlamaya başlar.

  Tasarlayacağı web sitesinde kullanacağı içerik ve görselleri firma ile görüşerek hazırlar. Hazırladığı bütün içerik ve görselleri hangi bölümde kullanacağını, web sitesinin verimli olması ilkesi ile planlar. Web tasarım ajansı, web sitesine ait olan, kodlama ve tasarım çalışmalarını yaparken; gerekli olan kodlamaları kullanır, SEO prensiplere uyar, web sitesinin hızlı çalışmasını sağlar ve web sitesini erişilebilir şekilde tasarlar.

 • En iyi web tasarım ajansının özellikleri nelerdir?

  Mekait Web Tasarım ajansının en iyi olmasının ilk sebebi; sektördeki tecrübesidir. Yaklaşık 15 yıla dayanan tecrübesi sayesinde bu sektörde kendini çok geliştirmiştir. Bir diğer özelliği ise dünya üzerinde var olan diğer ajanslara ve freelance çalışan web tasarımcılarına kıyasla, gelişen teknolojiyi sürekli olarak takip etmesidir.

  Yüksek UI/UX deneyimleri sayesinde “kullanıcı” kavramını vurgulayarak, kullanıcı hareketliliğini yüksek tutmakta ve oturum seviyesini en yüksek dereceye getirecek kullanıcı odaklı tasarımlar sunmaktadır. Özelliklerinden bir diğeri ise dinamik tasarımlar yaparak kullanıcıyı içine sürükleyen bir web tasarımı sergilemektedir. Son olarak onu en iyi yapan özelliklerinden başta geleni; çok yönlü dijital hizmet vermesidir.

 • İzmir Web Tasarım çalışması ne kadar sürer?

  İzmir Web Tasarım hizmeti aldığınızda çalışma durumuna göre bir süre belirlenir. Ortalama çalışma süresi 15 gündür ancak herhangi bir durum göz önünde bulundurularak bu süre değişebilmektedir. Özellikle içinde bulunduğumuz Pandemi döneminde çalışma saatlerimizde değişiklikler olabilmekte. Hafta sonşarı çalışma durumumuzda bazı kısıtlamalar yaşanabilmekte. Çalışma saatlerimizde kıstığımız zaman proje teslim sürecinde bazı oynamalar olabilmekte. Bu yüzden web tasarım tamamlanma süresi 30 gün olarak belirlnmiştir.

 • İzmir Web Tasarım fiyatları ne kadar?

  İzmir’de birçok işletme sahibi, bir web sitesine ihtiyaç duymaktadır. Bildiğiniz gibi İzmir daha çok turizm ile bilinen bir şehirdir. Bu sebeple web tasarımları genelde; oteller, turizm şirketleri, tatil köyleri gibi işletmeler tarafından tercih edilir. İzmir web site fiyatları da, İstanbul ve Ankara gibi şehirlerde de görüldüğü gibi, bazı faktörlere bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Rekabetin fazla oluşu, web tasarım firmasının kaliteli oluşu, web sitesi için kullanılacak olan yazılımların ve tasarımların güncel ve gelişen teknoloji ile uyumlu olmasının istenmesi... Ayrıca istenilen web sitenin içerik ve tasarımı gibi önemli konularda farklılık göstermesi İzmir web site fiyatlarını belirleyen belli başlı faktörlerdendir.

  İzmir’in ekonomik alanında girişimcilik yapan işletmeler kazançlarını, işletmelerinin ününü ve müşteri potansiyelini daha da arttırabilmek için web sitesine sahiptir. Dış dünyaya açılmak, olduğu yerde değil de daha geniş çaplı müşteri potansiyeli kazanmak istiyor oluşları web sitelerine olan ihtiyacı da beraberinde getirdi.
  İzmir’de web sitesi fiyatları Türkiye’nin diğer illerine göre biraz daha uygun fiyatlardadır. Piyasanın gelişmiş olması ve yetişmiş eleman açığı bulunmaması bunun önemli faktörlerinden biridir. İzmir web sitesi fiyatları istediğiniz sitenin altyapısı, görsel tasarımı ve ajans kalitesine bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Ortalama olarak İzmir web sitesi fiyatları dediğimiz faktörlere göre 3100 TL ile 22500 TL arasında değişiklik gösterebilmektedir.

 • Profesyonel bir tasarımda olması gerekenler nelerdir?

  Olabildiğince özgün ve dengeli bir tasarım çalışması yapılmalıdır. Web sitesinin estetik tasarlanması ve ekrana doğru bir şekilde dağıtılması önemli konulardan biridir. Göze hitap eden tasarımlar ilgi çekmektedir, profesyonel bir görsel hiyerarşi tasarımı ile öne çıkabilirsiniz.

  Profesyonel bir tasarım renk seçiminde arka plan seçiminde ve font seçimlerinde sunulan içeriğe bağlı olarak dengeli ve uyumlu olmalıdır. Hedef kitle göz önünde bulundurularak tasarım çalışması yapılmalıdır. Tasarlanan web sitesinin erişilebilirliği ve sayfa yenilenme hızı yüksek kalitede olmalıdır, bunun sağlandığı bir site, profesyonel bir tasarım yapılarak elde edilmiştir. Sadece PC üzerinden değil, diğer cihazlardan da kolaylıkla ulaşılabilecek ve tüm arama motorlarına uyumlu olarak hazırlanmalıdır.

  Tasarımın profesyonelliğini arttıracak diğer bir özellik ise güvenliktir. Güvenliği üst safhalarda olan bir web sitesi her zaman ilk tercih edilen ve rahatça gezilebilen bir site olur. Güvenliği en iyi şekilde sağlamak tasarımı daha da profesyonel hale getirecektir. Son olarak SEO uyumlu olup doğru kodlamalar ile web site tasarımının profesyonelliğini arttırmak gerekir.

  Profesyonel bir tasarım için gerekli olan bütün özellikleri doğru kullanarak sizler için en kaliteli ve profesyonel hizmeti sunmak; bizim için bir ilke haline gelmiştir. Günümüz teknolojisine uyumlu, özgün, kişiye ve ürüne özel, birbirinden farklı profesyonel tasarımlar gerçekleştiriyor ve web sitenizi sizlere hazır hale getiriyoruz.

 • Kurumsal bir web tasarım nasıl olmalıdır?

  Kurumsal web tasarımlarında gerektiği kadar sade ve şık bir çalışma yapılmalıdır. Müşterilerin odak noktaları tasarım değil ürün olmalıdır. Renk, font ve arka plan seçimlerinde ürüne uygun düz ve göz yormayan tasarımlar yapılmalıdır. Eklenecek resimler kurumsal web sitesi tasarımlarında çok önemlidir. Yüksek çözünürlüklü resimler ekleyerek müşteriyi, gitmesini istediğiniz noktaya yönlendirilerek daha hızlı sonuç elde edebilirsiniz.

  Siteyi ziyaret eden müşteriler için uzun yazılar değil kısa ve ürünü açıklayacak yazılar eklenmelidir. Tasarımda renklerin kullanımı önemlidir, logoya uygun renkler seçip butonları belirginleştirerek daha estetik ve dengeli bir tasarım ile kurumsal web sitesindeki ürünlere olan yaklaşım daha fazla olacaktır. Bunun yanında tasarım yapılırken tipografi, kurumsal web siteleri için önemlidir. Daha tutumlu ve sade yazı tipleri seçilmelidir. Sayfalar arasında tutarlı olmak tüm sayfaların aynı tasarımda ve erişilebilecek olan butonların aynı yerde olması müşteriler için daha kolay ve düzenli tasarım olacaktır.

  Sayfa yüklenme hızı kurumsal web sitelerinde önemli olan bir diğer husustur. Sistemin hızlı oluşu müşterilerin daha akıcı bir şekilde istedikleri sayfaya ulaşarak sıkılmadan web site içerisinde dolaşmasını sağlar. Tüm cihazlardan ve tarayıcılardan erişilebilir bir tasarım olması web sitesinin daha tercih edilir olmasını sağlayan bir diğer faktördür. Kurumsal web tasarımı yapılırken son olarak hedef odaklı olmasına dikkat edilmeli, dönüşüm odaklı tasarlanmalıdır.

 • Admin panelli web tasarım yaptırabilir miyim?

  Admin panelleri müşterilerimizin bize ihtiyacı olmadan, sitelerinde güncelleme yapmalarına yarayan bir yönetici alanıdır. Normal şartlarda sitelerinizle alakalalı yapacağınız güncellemelerde bizlere iletişim kanallarına kullanarak güncelleme gönderebilirsiniz. Ancak bu güncellemeleri kendiniz yapmak isterseniz kullanıcı dostu bir yönetim paneli ile kolay kullanım hedeflenmiş erişim izni size verilmektedir.

 • Kaliteli bir web tasarım çalışmasında olması gerekenler nelerdir?

  Web tasarım çalışmasında doğru bir tasarım kalitenizi arttıracak önemli hususlardandır. Hedef kitlenize uygun olacak şekilde renk seçimleri, fontlar ve göz yormayan bir tasarım çalışması yapılması takdirinde web sitesinin kalitesi artmış olacaktır.

  Web tasarımının kalitesini arttıracak bir diğer husus ise işlevsellik ve kolay erişilebilirliktir. Ziyaretçiyi yormayan ve aradığı şeye kolay erişebilmesini sağlayan bir web sitesi daha kullanışlı ve kaliteli olacaktır. Bunların yanında sitenin güvenliği ve sistemin hızı da yüksek derecede önem arz etmektedir, güvenli ve hızlı bir sisteme sahip olan web sitesi daha kaliteli bir hal almaktadır. Kaliteli bir web tasarım çalışmasında olması gereken diğer özelliklerden biri ise tüm cihazlar ve arama motorlarına uygun olmasıdır, siteyi ziyaret etmek isteyen kişiler istedikleri an istedikleri cihazdan ulaşabilmelidir. Aynı zamanda SEO uyumlu çalışma yapılması da web tasarımı için önemlidir. Web sitesinin SEO uyumlu olması halinde site Google vb. Arama motorlarında üst sıralara yükselecektir. Kaliteli web tasarımını elde etmek için; özgün, şık ve gün geçtikçe gelişen teknolojiye ayak uydurabilecek şekilde tasarım yapılmalıdır. Web tasarımı konusunda tecrübe sahibi ve en iyi hizmeti vermek için çalışan ekibimiz, sizler için en kaliteli en güvenilir ve en özgün çalışmayı yaparak, sizleri ve sitenizin değerli ziyaretçilerini her konuda memnun etmek için çalışmaktadır.

 • İzmir Web Tasarım hizmetinin içinde SEO optimizasyonu var mı?

  Biz zaten SEO hizmeti de veren bir firmayız ve bu yüzden SEO kurallarına hakimiz ve Google'ın getirdiği tüm SEO güncellemerini yakından takip ediyoruz. Yaptığımız her tasarımda SEO kurallarını dikkate alıyor, sayfanın mikro datalarını giriyor, hızlı ve optimize edilmiş siteler hazırlıyoruz.

 • Web tasarımını izmirde yaptırdığım sitemi kendim yönetebilecek miyim?

  Yayına aldığımız her web sitenin yönetim panelini de müşterilerimizin zorluk yaşamayacakları şekilde hazırlıyoruz. Müşterilerimizin siteyi bizi aramadan güncelleyebilmesini yönetebilmesini olanaklı kılıyoruz. İstediğiniz takdirde yine aynı yönetim panelinden biz de güncelleme yapabiliriz. Arzu ederseniz yönetim paneli kullanımı ile alakalı izmir içinde bulunan müşterilerimize konuyla alakalı ğitim verebilmekteyiz.

 • Profesyonel bir web tasarım neden gereklidir?

  Gelişen teknoloji 21 yüzyılda insan hayatının önemli bir parçası haline gelmiştir. İnsanların hayatında teknoloji önemli bir yer edinmeye başlamıştır. İnternet kavramı da gelişen teknoloji ile birlikte farklılıklar göstermeye başlamıştır. Müşteri istekleri de aynı şekilde farklılaşmaya başlamıştır. Gelişen teknolojiye ayak uydurmak adına internet teknolojileri dijital medya alanında görünür olmak gerekli hale gelmiştir.
  Dijital dünyada görünmek isteyen firmalar dijital ofisler açmaya başlamıştır. Bu ofislerİ WEB SİTESİ olarak tanımlamak yerinde bi tabir olacaktır. Web sitesinin kalitesi, kullanılan alt yapısı, tasarımı dizaynı ve profesyonel mimarisi ile müşterilerinize nezih gerçek bir ofis ortamı sunmakla aynı ölçüde değerlendirilmektedir.

  Bu yüzden profesyonel web tasarım sizin dijital dünyadaki dükkanınız olarak müşterinize vereceğiniz hizmetin aynasıdır.

 • İzmirde hangi İlçe ya da Semtlere web tasarım hizmet veriyorsunuz?

  Merkezi İzmir olan Meka İnternet Teknolojileri ve Web Tasarım Ofisi tüm semtlerde ilçelerde hizmet vermektedir. Görüşmeleri ve proje sunumlarını genellikle ofis bünyesinde yaparken, bazı durumlarda müşterilerimizin bulundukları bölgelere giderek web tasarım hizmet vermekteyiz. Bornova, Üçyol, Alsancak, Kaşıyaka, Çankaya, Bayraklı, Pınarbaşı, Tepecik, Gıda Çarşısı, Güzel Bahçe, Göztepe, Çiğli ve Gaziemir bölgelerine kolaylıkla ulaşım sağlayabilmekteyiz. Özel durumlar dahilinde Torbalı, Kemalpaşa, Tire gibi ilçelerede giderek müşterilerimizle görüşme ve web tasarım proje detaylandırma gibi konularda hizmet verebiliyoruz.

Mekait Ofislerimiz

Size En Yakın Ofisimiz

Doğanlar Mah. Hacılarkırı Cad.
Numara 8, İç Kapı No: 15
Dedeler İş Merkezi A Blok
Bornova 35050

İzmir TR

Telefon: +90232 478 3257
E-posta: info@mekait.com

Mekait Harita Konum