Meka İnternet Teknolojileri
info[at]mekait.com+90 232 478 32 57Hafta içi 08:00 - 18:00

MEKAIT, Afyonda şubesi olan internet teknolojileri ve bilişim çözümleri ajansıdır

Profesyonel Afyon Web Tasarım Ajansı

15 Yılı aşkın tecrübemizle, rakiplerinizi geride bıraktıracak, alanınızda öncü olmanızı sağlayacak Afyon web tasarım hizmetimizi sizlere sunuyoruz. Genç ve çalışkan kadromuzla firmasını büyütmek isteyen sizlerin kurumsal web tasarım, özel web yazılım, E-ticaret sistemleri ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz.

Firmanızı dijital dünyaya taşımak için atılacak adımlar konusunda merak ettiklerinizi ve tüm detayları planlamak, isteklerinizi değerlendirip fikir alışverişinde bulunmak için Afyon'daki ofisimize kahve içmeye bekleriz. Gelin birlikte, işinde uzman ekibimizle dijital dünyadaki kurumsal kimliğinizi oluşturalım ve markanızın yükselişini izleyelim.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz ?

Bizi Tercih Etmenin Faydaları

HEDEFLENEN BAŞARI
Hedeflenen başarıya ulaşmanın hangi yollardan geçtiğini biliyoruz ve tüm bildiklerimizi sizin için kullanıyoruz.

RAPOR VE İNCELEME
Site analizi ve araştırmaları sonucunda en yüksek verimi almanızı sağlıyoruz ve bunu rapor olarak sunuyoruz.

RAKİPLER ARASINDA BAŞARI
Sektörde rakiplerinizin önüne geçebilmeniz, satışlarınızı ve geri dönüşlerinizi arttırmanız için çalışıyoruz.

FULL OPTIMIZASYON
Yazılımlarınızı kodluyor, SEO ya uygun hale getiriyor SEM planlamasını yapıyor Sosyal medyada populerliğini artırıyoruz.

İletişim bilgileriniz ve projeniz hakkında bilgi verin, sizi arayalım.

İletişim Talebi Gönderin

9 artı 6 kaç eder?

MEKAIT'in Afyon Web Tasarım Hizmeti ile Tanışın

AFYON WEB TASARIM NEDİR?

Web tasarım, chrome gibi tarayıcılardan açtığımız web sitelerinin sayfalarının oluşturulmasıdır. Metinsel veya medyasal içeriklerin kullanıcıya nasıl bir görünüm içerisinde gösterileceğinin tarayıcının anladığı dilde kodlanması işidir buna frontend de denir. Kullanıcı web sitesinin adresine girdiğinde ilk olarak web sitesinin sunucu kısmı backend dediğimiz asıl programı çalıştırır ve bir sonuç üretir. Ürettiği sonucu tarayıcının anladığı dilde web sayfası olarak kullanıcıya iletir. Mekait olarak bir web sitenin hem backend hem frontend işlerini Afyon ili müşterilerimiz için Afyon web tasarım hizmeti altında sunmaktayız.

İstediğiniz Amaca Yönelik Web Tasarım

AFYON WEB TASARIM NEDEN YAPILIR?

Afyon ilinde de hizmetini verdiğimiz web tasarım ister ticari ister tanıtım amaçlı olsun; web sitenin sahibine de ziyaretçilerine de fayda sağlacak bir ortamın oluşturulması için yapılır. İster sattığı ürünlerden, ister verdiği hizmetlerden, ister gösterdiği reklamlardan kazanç elde etmeyi hedefyen bir web sitesi çok farklı alanlarda faaliyet gösterebilir. Firmaların büyümeleri ve kazançlarını katlamarı için gelişen teknolojiye ayak uydurmaları şarttır. Bunun da ilk basamağı firmanın kendisine ait bir web sitesinin olmasıdır. Tabi Afyon web tasarım hizmetinin sonucu oluşan proje de kaliteli bir çıktı oluşması da önemli bir basamaktır.

neden biz

Web Tasarımda Neler Önemli

AFYON WEB TASARIMDA NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Web tasarımı yapan ekibin dikkat etmesi gereken en önemli nokta tasarımın açık ve anlaşılır, kullanışlı, kullanıcı dostu olmasıdır. Bunun dışında diğer nokta; web sitelerinin yüzde 60 mobil cihazlardan görüntülendiğinin farkında olması ve responsive bir tasarım ile tüm cihazlara tüm tarayıcılara uygun bir iş çıkartmasıdır. Ekibin rekabeti de unutmaması ve Google gibi arama motorlarındaki aramalarda rakiplerini geride bırakmak için SEO'ya uygun bir tasarım oluşturması önemli noktalar arasındadır. Bunun içinde, ekibin son teknoloji olan html5 yapısına uyması ve css, javascript'i gereksiz yoğun kullanmaması gerekiyor. Firmanın güvenirliliğini ve kurumsallığını sağlayabilmek ve sitenin SEO'suna zarar vermemek için sitede kullanılan resim, video, metin gibi içeriklerin özgün olması da web tasarımı yapan ekibin üstünde duracağı önemli noktalar arasındadır.

Çalışma Aşamalarımız

İlk Aşama
İkinci Aşama
Üçüncü Aşama
Dördüncü Aşama

Brief Aşaması

Müşteri ile görüşülür, müşterinin istekleri anlaşılır ve bu isteklerin yapılabilirliği analiz edilir. Proje bitiminde bu projenin müşteriye katkı sağlayıp sağlamayacağı tartışılır. Projenin yapılmaya değer olduğunun anlaşılmasından sonra bir plan dahilinde belli bir süre zarfında yapılacakların listesi müşteriye aktarılır.

Prototip ve Tasarım Aşaması

Tasarımın grafiksel demosu tasarlanır ve bu prototip üzerinden yapılması gerekenler daha iyi anlaşılır ve müşteriyle tartışılıp prototip üzerinde eklemeler veya çıkarmalar yapılır. Projenin tam anlamıyla prototip üzerinden anlaşılması ile prototipe göre html5, css, javascript döküm işi yapılır ve her tarayıcı her cihazda istenildiği gibi çalışıp çalışmadığının testi yapılır ve hatalar düzeltilir.

Yazılım Aşaması

Tasarım aşaması bitmiş projenin o tasarıma ait işlevsellikleri php veya asp alt yapısı ile nesnesel programlamaya bağlı kalınarak kodlanır. HTML görünüm dosyalarına script giydirme işlemi yapılır. Siz müşterilerimizin siteye müdahale edebileceği müşteri panelide bu aşamada kodlanır.

Yayına Alma Aşaması

Tasarımının ve yazılımının büyük bir kısmı bitmiş projede testler yapılarak hatalar eksikler görülür ve bu hatalar giderilir. Testlerden sonra siz müşterilerimizden son bir revizyon alınır. Revizyonun onayı alındıktan sonra site asıl domaine kurulur ve metinsel, görsel olması gereken tüm özgün içerikler siteye girilir.

Aklınıza Takılan Sorulara Cevap Verelim

SIKÇA SORULAN SORULAR?

 • Afyon web tasarım çalışmaları ne kadar sürer?

  Her web tasarım projesinin kendi içerisinde yapılacaklar diğerlerinden farklı olabileceği için süreside farklılık gösterebilmektedir. Kurumsal web sitesi çalışmaları yaklaşık 2 hafta sürmektedir fakat bazı projelerin bitirilmesi 1-2 ayı alabilmektedir. Projenin başlangıcında süre hakkında net bilgi verilecektir.

 • Afyon web tasarım hizmetinde kullanılan teknolojiler nelerdir?

  Mekait olarak her zaman en güncel teknolojileri kullanmaya özen gesteriyoruz. Siz müşterilerimizin isteklerine göre PHP veya ASP.NET olarak kodladığımız web sitelerini bootsrapt'a uygun jQuery destekli olarak hazırlıyoruz. Web sitesinin içeriklerini SQL veritabanında tutuyoruz.

 • Afyon web tasarım hizmetinde SEO çalışması da yapıyor musunuz?

  Biz zaten SEO hizmeti de veren bir firmayız ve bu yüzden SEO kurallarına hakimiz ve Google'ın getirdiği tüm SEO güncellemerini yakından takip ediyoruz. Yaptığımız her tasarımda SEO kurallarını dikkate alıyor, sayfanın mikro datalarını giriyor, hızlı ve optimize edilmiş siteler hazırlıyoruz.

 • Afyon web sitesini kendim yönetebilecek miyim?

  Yayına aldığımız her web sitenin yönetim panelini de müşterilerimizin zorluk yaşamayacakları şekilde hazırlıyoruz. Müşterilerimizin siteyi bizi aramadan güncelleyebilmesini yönetebilmesini olanaklı kılıyoruz. İstediğiniz takdirde yine aynı yönetim panelinden biz de güncelleme yapabiliriz.

 • Web hosting ve domain tescil işlemlerini yapıyor musunuz?

  Web sitenin ihtiyaç duyduğu barındırma hizmeti ve alan adını siz müşterilerimizin isteği doğrultusunda karşılıyoruz. Eğer zaten bunlar müşterimizde mevcutsa web siteyi, mevcut olan alan adı ve barındırma hizmetine kuruyoruz. Gerektiğinde uzatma işlemlerini de size bilgi vererek yapıyoruz.

Mekait Ofislerimiz

Size En Yakın Ofisimiz

Doğanlar Mah. Hacılarkırı Cad.
Numara 8, İç Kapı No: 15
Dedeler İş Merkezi A Blok
Bornova 35050

İzmir TR

Telefon: +90232 478 3257
E-posta: info@mekait.com

Mekait Harita Konum