Meka İnternet Teknolojileri
info[at]mekait.com+90 232 478 32 57Hafta içi 08:00 - 18:00

Mekait, tüm projelerini kendi alt yapısında ve Türkiye’de barındırmaktadır. Yeni nesil sunuculardan oluşan alt yapımız sayesinde web tasarım ve diğer projelerinizde kesinlike hız ile alakalı problem yaşamazsınız. Alt yapımızda her server için ayrı ayrı kullanılan yeni nesil SSD diskler kullanılmaktadır. Kullandığımız SSD diskler sayesinde performans açısından hiç bir sorun yaşamazsınız.

Performans açısından iyi olan ve kaliteli sunucularda yayın hayatına başlayan siteler SEO açısından da bir adım önde başlamış olurlar. Seo’nun en önemli kriterlerinden bir tanesi hız ve site ile son kullanıcı arasında yaşanan tepkime süreleridir. Kaliteli alt yapımız sayesinde verdiğimiz İzmir web tasarım hizmetinde tepkime süresi olabilecek en minimum seviyelere kadar çekilmiştir. Aynı zamanda kaliteli alt yapımız sayesinde sitelerinizde herhangi bir erişim problemi yaşanmaz.

Sunucularımız 3 farklı lokasyonda 3 farklı Data Center alt yapısında barınmaktadır. İzmir, Bursa ve İstanbul lokasyonlu olmak üzere yedekli sunucularda web sitelerinizi yayına almaktayız. Herhangi bir veri kabı yaşamamak adına bu konuda çok hassas davranmaktayız.

Yedekleme

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere sunucularımız herhangi veri kaybı yaşamamak adına 3 farklı veri merkezinde barındırılmaktadır. Olası kesinti ya da veri kaybı senaryolarına karşı x merkezli Data Center da yaşanacak herhangi bir problemde y merkezli Data Center devreye girmektedir. Bu şekilde 3 aşama boyunca sistemli olarak yayın hayatına devam etmekteyiz.

Güvenli Posta Sunucuları

Postalar kurumsal müşteriler için vaz geçilmezdir. E postaların vazgeçilmez olduğunun farkındayız. Bu yüzden sizlere yedekli posta sunucuları ile kurulum yapmaktayız. Sunucularınızda herhangi bir taşıma durumundan etkilenmeden, e postalarınıza ulaşabileceğiniz şekilde bir alt yapı kullanmaktayız.

Güvenlikli Sunucular

Sunucularımız en kaliteli fiziksel alt yapıları kullanırken yazılımsal olarak da en güvenlikli sistemleri kullanmaktayız. Genellikle her proje için farklı cloud sistemi kullanırken bazı küçük projelerde de Cpanel WHM alt yapısı ve CloudLinux kullanmaktayız. Bu sayede her proje diğerlerinden bağımsız bir şekilde sanki bir kafes içinde barınmaktadır.